ייעוץ זוגי

לפעמים החיים נוטים ממסלולם ואנו מוצאים עצמנו על סף משבר. זוגות רבים חווים משבר כזה או אחר דווקא אחרי החתונה. אחרי חודשים ארוכים של הכנות לחתונה, תכנונים, התרוצצויות והתרגשות שהגיעה לשיאה בערב החתונה ונמשכה עד לשבת חתן ולירח דבש,ישנה נפילת מתח. בני הזוג מוצאים עצמם יושבים זה מול זו בערב, פתאום אין אלף ואחד סידורים שצריך עוד להספיק והאירוע הגדול שכה ציפו לו כבר מאחוריהם. ההתלהבות הגדולה של תחילת הקשר דועכת עם הזמן, וגם ההתאהבות המסנוורת מפנה את מקומה לתחושות עמוקות יותר, ופתאום אנו שמים לב ל"פגמים" שלא ראינו קודם בבן זוגנו. לעתים בני זוג שלא חיו יחד לפני הנישואים מרגישים מחנק ומתקשים להתמודד עם המגורים המשותפים. בכל מקרה החיים האמיתיים מתחילים ואיתם השגרה השוחקת וזה בהחלט יכול לעלות חששות.

ייעוץ זוגי יכול להועיל לא רק לזוגות אשר האווירה בביתם לא נעימה ואשר הקשר ביניהם רעוע, אלא גם לזוגות בראשית הדרך אשר רוצים למצוא את שביל הזהב לזוגיות טובה ומאושרת. ייעוץ זוגי מקנה לזוגות הצעירים כלים אשר יעזרו להם לבנות זוגיות אינטימית ועמוקה. אף על פי שייעוץ וטיפול זוגי אינו מתיימר לפתור בעיות באופן מיידי כבמטה קסם, בהרבה מקרים זוגות צעירים זקוקים לעבור רק תהליך קצר אשר יקנה להם את הביטחון ותחושת השלמות בזוגיות.

רבות מהבעיות של זוגיות בראשית הקשר הן שכיחות ומופיעות אצל זוגות רבים, אולם כשם שכל זוגיות היא ייחודית (המורכבת משני אנשים ייחודיים), כך אופן ההתבטאות של הבעיה היא ייחודית לכל זוג. התהליך שעובר הזוג מרגע יצירת הקשר, דרך מיסודו והפיכתו לקשר קבוע הוא תהליך מורכב המשתנה בין זוג לזוג. תהליך של ייעוץ זוגי, על-ידי יועץ זוגי מקצועי, יעזור למצוא את הנקודות והצמתים בהם התגלעו הבעיות וייתן את הכלים הנכונים להתמודדות עימן. כמו כן, ייעוץ זוגי לזוגות בראשית דרכם יכול לעזור לבני הזוג לזהות את דפוסי ההתנהגות האוטומטיים שלהם אשר יכולים להוות מכשול לזוגיות ולמצוא את הדרך לשינויים ולהסרת המכשולים.

זכרו כי כל עוד האהבה שוררת בינכם, אפשר וכדאי להגיע לזוגיות מוצלחת בה כל אחד מבני הזוג קשוב לצרכיו ולצרכים של בן או בת זוגו, ובה שניכם מרגישים בטוחים ומאושרים.