זוגיות בראשית הקשר

אחרי שפירקתם את חומות ההגנה ונתתם לעצמכם להיפתח ולהתקרב, אתם מרגישים בטוחים ונינוחים בחברת בן / בת זוגכם, ויש לכם אמון מלא בו /בה, אתם מרגישים שהנה מצאתם את האחד/ת והיחיד/ה איתו/ה תרצו לבלות בשארית ימיכם. אך לא לכולם קל לוותר על המגננות, ולכולנו יש נקודות רגישות והתנסויות קודמות העוצרות אותנו מלהשתחרר, להיפתח ולתת לאחר להתקרב אלינו.

אין נוסחה קבועה לבניית קשר ובניית אמון בין בני זוג. זוגיות מורכבת משני בני אדם יחודיים ועל כן כל קשר הוא ייחודי. אם אתם מרגישים שהקשר שלכם מתפתח, ואתם מרגישים יותר קרבה ויותר נינוחים בחברת בן / בת זוגכם, כך גם יגדל האמון שלכם בו / בה והרגשתכם כי הקשר יצליח גם בעתיד.

תקשורת אוהדת

חשוב ביותר, כבר מראשית הקשר, לתקשר זה עם זו, לשתף אחד את השנייה ברגשות ובחששות שלכם, לספר מה עושה לכם טוב ומה מפריע לכם. כמובן שלא מספיק לספר רק על עצמנו, אלא יש צורך גם בהקשבה עמוקה לבן / בת הזוג. הקשבה כזו תאפשר לכם להכיר ולהבין את עולמו הפנימי של הצד השני. קשר זוגי שמבוסס על תקשורת טובה, הוא לרוב קשר שגם יצליח לצלוח מהמורות ובעיות שעלולות לצוץ בהמשך הדרך.

כדאי לערוך תיאום ציפיות בין הרצונות, הצרכים והתכניות שלכם, לבין אלו של בן / בת זוגכם. דבר זה דורש פתיחות וכנות בין בני הזוג, ומאפשר גישור על עניינים הנוגעים לאורך החיים המשותף.

קצת מרחק בתוך הקרבה

נכון שבראשית הקשר מרגישים "מכורים" זה לזו ורוצים לבלות כל הזמן ביחד. אך חשוב ביותר לאפשר גם מרווח נשימה. אל תוותרו על בילוי עם חברים ועל זמן חופשי לעצמכם. תגלו שדווקא המרחק מאפשר את הקרבה. כשאת/ה בטוח/ה בעצמי שלך את/ה יכול/ה להרשות לעצמך להתקרב בלי לחשוש מלאבד את עצמאותך. חוץ מזה, הגעגוע עושה פלאים לזוגיות...

ולבסוף, זיכרו שאין לאן למהר. קחו את הזמן וראו לאן הדברים מובילים. אין זה אומר שלא צריך לטפח את הקשר. טפחו והשקיעו מאמץ ללכת בדרך האמצע ולהגיע למקום בו שניכם מרגישים בו טוב.