זוגיות ואהבה

זוגיות ואהבה

מציאת האדם הנכון איתו תרצו לבלות את שארית ימיכם היא אתגר עצום. ברגע שמצאתם את האחד / האחת והחלטתם להתחתן, כללי המשחק משתנים. לכל אחד ואחת מאיתנו רצונות שונים ותפישות שונות לגבי חיי הנישואין, ילדים, אופן חינוכם, מקום מגורים, התפתחות אישית וכו'. כמובן שיש אין ספור עצות איך לנהל נכון את הזוגיות ולגשר על פערים ביניכם. אבל דעו שאתם יכולים להבין וללמוד בעצמכם במשך הזמן כיצד לנהל את חייכם המשותפים, ובלבד שתעשו זאת מתוך אהבה.

אנשים נכנסים למערכת הנישואים כשהם מלאי תקווה ואידיאליסטים. ודאי גם אתם הבטחתם לעצמכם שאחרי שההתרגשות הראשונית מהחתונה תחלוף, חייכם המשותפים לא יהפכו לשממה בה אתם ממשיכים יחד מכח האינרציה, אלא להיפך, הזוגיות שלכם תפרח ותשגשג. דעו לכם שבשביל זוגיות טובה, בריאה ומהנה לאורך זמן צריך לעבוד ולהשקיע.

זה נכון שלאחר שעובר שלב ההתאהבות, בו אנחנו מרגישים בעננים ורואים רק את הצדדים החיוביים בבן או בבת הזוג, מגיע שלב האהבה, ובו מתגלים גם החסרונות של בן / בת הזוג. אך אין שום סיבה שגילויים אלו יהרסו את הזוגיות. ברגע שהאהבה ביניכם ממשיכה לשרור, ניתן ללמוד איך להתמודד עם בעיות ולהתגבר עליהן.

זוגיות נלמדת אצל רובנו עוד בעודנו ילדים על-ידי התבוננות בהורינו, אשר גם הם למדו על זוגיות מהתבוננות בהוריהם וחוזר חלילה. אולם לא תמיד הדפוסים ששימשו לנו דוגמא מהווים את הדרך הנכונה והטובה לקיום זוגיות, ולפעמים יש צורך להעמיק ולהשקיע כדי ולהפוך את הזוגיות לפורה ויציבה.

זוגיות ואהבה מצריכות פשרות. כדי לחיות יחד בזוגיות בריאה צריך ללמוד לוותר על האגו. לא מדובר על ויתור וביטול עצמי, אלא על התמקדות בחיובי ושינוי גישה מתוך רצון אמיתי לחיות יחד, והכל בגבולות האישיים של כל אחת ואחד. כמו כן, בזוגיות בריאה, יכול כל אחד מבני הזוג לשוחח בצורה כנה וישירה עם בן / בת זוגו על הדברים שמפריעים לו / לה בחיי הזוגיות. בעזרת פשרות, גמישות וגישה חיובית ניתן להגיע למקום בו לשני בני הזוג טוב.