שבת חתן בבית

שבת חתן בבית זוהי בהחלט משימה לא פשוטה, אך יש עדיין משפחות המעדיפות לקיים את האירוע המשפחתי בבית ונהנות מאד מכל תהליך התכנון, הארגון וכל מה שכרוך באירוח מסובך כל כך.

אז איך מארגנים שבת חתן בבית? ראשית מומלץ שהבית יהיה כמובן מספיק גדול ומרווח לארח את כולם. בעיקר אם יש לכם אורחים או משפחה השומרת שבת שיגיעו להתארח עוד לפני כניסת השבת וישהו אצלכם בבית לאורך כל השבת.

חשוב לדעת בדיוק כמה אנשים מגיעים, ומי מהם מגיע רק לאירוע עצמו ומי נשאר גם ללון. עשו רשימה מדויקת ונסו לחלק מספר אורחים (בעיקר ילדים במידה ויש) ביחד ללינה משותפת בחדרים השונים בבית.

אפשר במקרה הצורך לבקש מבני המשפחה, משכנים ומאורחים שהם קרובים במיוחד, להביא עמם מזרונים ללינה ולפרוש אותם בחלקי הבית השונים והפנויים. הסידור הזה אמנם לא מתאים לכולם, אבל תתפלאו לדעת שיש רבים שרואים דווקא באירוח הזה חלק מהכיף הגדול של ה"ביחד" ונהנים מהאינטימיות המיוחדת של בילוי סוף שבוע שלם בחיק המשפחה.

האירוח בבית הוא לא רק לינה אלא כמובן גם אוכל והרבה. יש לחשב כמויות ולבשל מספיק לכולם ואפשר גם לבקש מבני משפחה ואורחים אחרים להביא תבשילים ולחלק את העבודה בין כולם.

במידת הצורך אפשר אף לבקש מהמשפחה והאורחים להביא עמם כיסאות נוספים ושולחנות מתקפלים שיהיה מספיק מקום ישיבה לכולם בעיקר בארוחה החגיגית בשישי בערב ואולי גם לארוחת השבת למחרת, במידה וגם זו מתקיימת בבית ולא בבית הכנסת. תמיד אפשר כמובן לוותר על ההתעסקות עם האוכל ופשוט להזמין שירותי קייטרינג לשבת חתן. זה אמנם עולה יותר אבל מסובך הרבה פחות.

חשוב להתחשב ולהודיע מראש לשכנים על קיום שבת החתן בביתכם. לא תמיד ניתן למנוע רעש מיותר, בעיות חנייה ובכלל אי נוחות לשכנים, ולכן לכל הפחות צריך ליידע ולהתנצל מראש על הטרחה. תגלו שכל עוד הסיבה היא שמחה של חתן טרי – זה מתקבל בהבנה ובשיתוף פעולה. תמיד יש את האופציה להזמין גם את השכנים הקרובים במיוחד לחגיגות. הם ירגישו שייכות ובטח לא יתלוננו....

אז מה נשאר?

לדאוג למקום לכולם בבית הכנסת לטקסים המסורתיים כדי שהחגיגה תהיה מושלמת!