שבת חתן במלון

שבת חתן הוא אירוע משמעותי וחשוב עבור כל משפחה של מתחתן, בעיקר בין אלה השומרים על המסורת וכמובן בין הדתיים שבינינו.

שבת חתן נחגגת בשבת הראשונה שאחרי החתונה בעדה הספרדית ובשבת שלפני החתונה אצל האשכנזים. במרכזו של האירוע עולה החתן לתורה וקהל המוזמנים שר לכבודו ומשמח אותו.

שבת חתן, למי שרוצה לעשות אותו ברוב פאר והדר, יכול להיות אירוע יקר ולכן מי שלא ממש חייב, חוגג אותו באופן מצומצם בכדי לחסוך בעלויות אבל גם בעבודה הרבה הכרוכה בארגונו וההשקעה.    

כעשרה אחוזים מהאוכלוסייה החילונית וכעשרים אחוזים מהאוכלוסייה הדתית, נוהגים לקיים שבת חתן בבית מלון או אולם אירועים, כשהם מזמינים את המשפחה ולעיתים אף אורחים רבים לבילוי מלא של השבת. סוג כזה של אירוח הוא היקר ביותר, אבל כמובן גם מצריך הכי פחות השקעה עצמית של זמן ואנרגיות בארגון.

שבת חתן בבית מלון או אולם אירועים מצריכה כאמור השקעה כספית לא מבוטלת. שבת חתן לחמישים איש למשל, יכולה להגיע לעלות של יותר מ- 3000 ₪ - וזאת בבית מלון בסדר גודל בינוני ולא מהמפוארים ביותר.

שבת חתן במלון - איך לחסוך בעלויות

כמו לחתונה, יש לארגן רשימה מסודרת של המגיעים לשבת חתן באופן סופי כדי לא להזמין חדרים מיותרים.  אם האורחים מגיעים מכל קצוות הארץ, כדאי להזמין מלון באזור המרכז, כך שהמרחק שעל כל האורחים לעבור יהיה סביר וזהה.  

חשוב לעשות סקר מלונות מקיף עד שתגיעו לבחירה של המלון העונה על יכולתכם הכספית ועל הדרישות המלאות שלכם בכל הקשור לאוכל, שעות הכניסה והיציאה מהחדרים וכ"ו. בכל מקרה, כדאי לקחת בית מלון שכבר ארגן מספר אירועים של שבת חתן ויודע את המלאכה.

מי שחתונתו מתקיימת בחורף הרוויח. תקופה זו היא הרגועה ביותר מבחינה תיירותית, ותהיה עדיפה בכל הקשור למחירים- היורדים בדרך כלל בגלל התפוסה החלקית ברוב המלונות.

אם בחרתם לארח את האורחים במקום זול יותר כמו אכסניה,  כדאי לערוך סיור מקדים ולוודא שהכול נקי ומסודר ולהשקיע ביום האירוע בקישוט מיוחד בחדרים כדי לתת אווירה חגיגית ומיוחדת. ניתן היום למצוא אכסניות במחיר של כ- 200 ₪ ללילה לזוג שבהחלט יענו על צרכי הלינה בלבד בעת הצורך. את שאלת האוכל ניתן לפתור בהזמנה של קייטרינג לשבת חתן בעלות של כ- 140 ₪ לשלוש ארוחות לאדם (3 ארוחות לכל השבת).

במידה ואתם עורכים את החגיגות בבית מלון או אכסניה, דאגו לשים בלובי או בכניסה לוח הודעות ובו תפרסמו לוח זמנים מדויק של אירועי שבת החתן שיהיה נגיש לכול האורחים. ניתן להפיץ את הלו"ז בדף מודפס נוסף בכל החדרים. על תשכחו להשאיר פרקי זמן למנוחה של האורחים – לא תרצו שירגישו שהם הגיעו לשבת טירונות...

חשוב שבית המלון או האכסניה יעמידו לרשותכם לכל אורך האירוע אדם אחד מטעמם שיהיה אחראי על כל התאומים השונים וכמובן על פתרון בעיות שעלולות לצוץ במהלך האירוע.