הכנות לחתונה

הכנות לחתונה

חתונה היא ללא ספק אחד האירועים הגדולים והחשובים, אם לא הגדול מכולם, בחיי כל זוג. אך כדי להפיק אירוע בסדר גודל כזה יש צורך בהרבה הכנות ותכנון מראש.גם אחרי שהודעתם להורים המאושרים שאתם מתחתנים ומצאתם מקום לערוך בו את חתונתכם – דעו לכם כי מרוץ ההכנות לחתונה רק התחיל. נסו למשל להכין רשימת מוזמנים וראו כמה המשימה קשה ומסובכת. את מי להזמין? כמה אנשים להזמין? האם להזמין את כל החברה מהמשרד או רק את אלו שאתם בקשר קרוב איתם? ומה עם ההורים – לתת להם להזמין את כל הבני דודים דרגה ג', השכנים והחברים מהילדות, או להגביל אותם רק למשפחה וחברים קרובים? ומה צריך כדי לפתוח תיק ברבנות? איך משיגים תעודת רווק? מתי הולכים למקווה? ומה זה בכלל שבת חתן? גם בחירת התאריך לחתונה היא לא פשוטה. צריך לשים לב שהתאריך לא מתנגש עם אירועים אחרים ולא נופל על אחד התאריכים בהם חל איסור לערוך חופה על-פי היהדות. אל תשכחו כי חתונה עולה כסף, והרבה כסף. לכן, חשוב מאוד לקבוע מסגרת תקציב, ולהחליט מי משלם מה מראש.

עם זאת אפשר גם אפשר להינות מההכנות לחתונה. כלות לעתיד רבות בהחלט ישמחו לקראת ההכנות לחתונה שכוללות עיצוב שמלת כלה, קניית נעליים מתאימות, בחירת טבעת, בחירת זר, ואפילו ישמחו ללוות את בחיר ליבן בחיפושים אחר בגדי חתן הולמים. כמובן שהכנות לחתונה אלו לא נגמרות כאן, ויש לדאוג למאפרת ומעצב שיער ליום האירוע.

אז איך מתחילים? הכנו בעבורכם מדריך עם כל מה שצריך לעשות לפני החתונה, מה כדאי לא לשכוח להכין מראש ומה אסור לעשות. קראו כאן על בחירת טבעת אירוסין, טבעת נישואין, רישום ברבנות, קביעת תאריך לחתונה, עיצוב הזמנות לחתונה, בחירת אולם או גן אירועים, הכנת רשימת מוזמנים, קייטרינג לחתונה, עיצוב אירועים, הפקת אירועים, סידורי שולחנות, עיצוב שולחנות, זיקוקים לחתונה, צילום אירועים, שמלת כלה, איפור כלות ועיצוב השיער, הלבנת שיניים ושיפור מראה החיוך לפני החתונה, חליפת חתן, ביקור במקווה, רבנים מחתנים, הכנת הכתובה, בחירת תקליטן ושירים לחתונה, תזמורת או להקה, וכמובן אי אפשר בלי מסיבת רווקות, ליל החתונה וירח הדבש.